Wymarzone wczasy na Costa Brava

Costa BravaCosta Brava to najbardziej znany i popularny teren Katalonii. Nazwę zawdzięcza specyficznej linii brzegowej, w tym poszarpane skały, zatoczki z piaszczystymi plażami, a także morze w kolorze szmaragdu. Turystów przyciąga przede wszystkim stolica Katalonii- Barcelona. Barcelona jest pełna zabytków i atrakcji turystycznych. Przyciąga turystów budowlami z przeszłości, plażami, bulwarami, ogrodami- w tym mieście nie można się nudzić.

Na tym terenie znajduje się również miasteczko, którego nie można pominąć -Tossa de Mar. Inaczej nazwany jest Błękitnym Rajem. Można podziwiać tu kolorowe łodzie w porcie, średniowieczny zamek wznoszący się nad zatoką, skaliste wybrzeża i maleńkie, ciche uliczki.

Lloret de Mar to najatrakcyjniejsza turystycznie miejscowość na Costa Brava. Tutaj znajdziemy rozrywki dla turystów w każdym przedziale wiekowym. Można odnaleźć tu mnóstwo galerii, sklepów a także najekskluzywniejsze hotele.

Prawie 60 kilometrów od Barcelony zlokalizowana jest przepiękna miejscowość : Malgrat de Mar. Możemy tu skorzystać z plaży, długiej promenady, przy której znajdują się liczne sklepy i restauracje. Stara część miasta ma swoje początku już w XV wieku. Miasto sąsiaduje z Santa Susana, które jest wymarzonym miejscem dla aktywnych. Szczególnie popularne są tu różne sporty wodne.

Costa Brava posiada świetne połączenia komunikacyjne. Praktycznie z każdej części wyspy dotrzemy bez problemu do Barcelony. Najsłynniejszą ulica tego miasta jest Rambla, która jest zarazem głównym deptakiem łączącym serce Barcelony z pomnikiem Krzysztofa Kolumba. Na Starym Mieście warto zwiedzić najstarsza dzielnicę – Barri Gotic.

Zmęczeni zwiedzaniem zabytków możemy oddać się odrobinie szaleństwa, gdyż właśnie po to wyjeżdżamy na wczasy i to do tak rozrywkowego kurortu. Warto udać się do największego miasteczka wodnego na Costa Brava – water world.

Lecąc na Costa Brava turyści zwykle korzystają z Portu lotniczego w Gironie, który jest zlokalizowany około 12 kilometrów od tego miejsca. Z Polski do Girony możemy dostać się z Poznania, Wrocławia, Gdańska i Katowic. Port lotniczy w Gironie może także pełnić rolę lotniska pośredniego w lotach do Madrytu, na Ibizie czy Teneryfę.