Wczasy w Zadarze

ZadarWczasy za granica to coraz bardziej popularna forma spędzania wolnego czasu. Chorwacja od kilku lat jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc na urlop także przez Polaków. Dalmacja posiada wiele atrakcyjnych miejsc. Ze względu na bogatą historię i tradycje ten kraj z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagających podróżnych. Jednym z nich jest Zadar.

Zadar – Dalmacja

Przepiękne miejsce zlokalizowane tuż nad Adriatykiem. Zadar jest najczęściej uczęszczanym z miast w Dalmacji i funkcjonuje jako przepiękny kurort turystyczny. Początkowo turystyka nie była zbyt popularna, jednak obecnie funkcjonuje tu mnóstwo hoteli i restauracji. Wiele hoteli oferuje swoim gościom opcję all inclusive. Turyści mają tutaj wiele atrakcji między innymi Muzeum Archeologiczne, klasztor Franciszkanów, starożytne budowle. Obiekty pochodzą z różnych okresów historycznych.

Czym do Zadaru?

Bilety lotnicze do Zadaru oferują linie Eurolot. Mimo że głównie znane są z połączeń krajowych, również w rejsach zagranicznych wciąż polepszają oferty. Podróż będzie realizowana z Warszawy. Wcześniej tę trasę obsługiwał Norwegian, dlatego Eurolot z pewnością będzie miał wielu chętnych do zakupu biletów lotniczych.

Poprad

Zadar to drugi, kierunek Eurolotu. Pierwszym był Poprad, który został włączony w siatkę połączeń na stałe, mimo że początkowo miał być to tylko kierunek realizowany w czasie okresu zimowego. Poprad to królestwo Tatr, dlatego fani zimowych sportów uwielbiają odwiedzać Słowację. Poza tym Poprad jest o wiele tańszy niż Szwajcaria czy Włochy. Można znaleźć tu tańsze hotele a Eurolot w cenie biletu lotniczego załatwia także różne pakiety i karnety do zjazdów na nartach czy saneczkowych. Mówi się także o innych połączeniach zagranicznych między innymi z Lwowem a także do Arthus z Gdańska.

Eurolot w ostatnim czasie wzmacnia swoją flotę nowymi kanadyjskimi samolotami, które także będą służyły naszemu rodzimemu przewoźnikowi. Eurolot ponadto otwiera nowe połączenie w Polsce między Zakopanym a Gdańskiem.