Wczasy w miescie na wodzie

veniceWenecja to jedno z najczęściej odwiedzanych włoskich miast. Nic dziwnego, jego urok od lat przyciąga turystów z całej Europy. Wenecja posiada wiele atrakcji turystycznych i liczne zabytki. Wenecja jest miastem kanałów, których jest tutaj około 150. Można zwiedzać miasto pieszo, bądź przepłynąć gondolą, co czynią wieczorami zakochani. Stąd Wenecja jest nazywana miastem miłości.

Zabytki Wenecji

Najdłuższym kanałem jest Canal Grande, pochodzący z XV wieku. Inaczej nazywany jest najpiękniejszym kanałem świata. Brzegi pokrywają największe pałace. Nad kanałem znajdują się aż cztery mosty, a sam kanał obejmuje sześć dzielnic. Spędzając wczasy w Wenecji bardzo często będziemy przemieszczać się przez jej centrum, czyli wokół Placu Świętego Marka. Już sam Napoleon ozwał to miejsce „najpiękniejszym salonem” naszego kontynentu. Najważniejszym kościołem jest bazylika, która stanowi główny ośrodek całego placu. Wstęp do Bazyliki jest darmowy, należy jednak zapłacić za wejście do Skarbca. Wenecja to nie tylko miasto kanałów, ale i mostów. Najważniejszym z nich jest Most Westchnień. Legenda głosi, że dawniej skazańcy na tym moście płakali za wolnością. Obecnie mówi się, ze zakochani całujący się w tym miejscy, będą mieli dużo szczęścia w przyszłym, wspólnym życiu. Za darmo można także odwiedzić Muzeum Muzyki, jest to jedyne bezpłatne muzeum w Wenecji. Można podziwiać tutaj liczne instrumenty, a także posłuchać muzyki Antoniego Vivaldiego, który pochodzi z Włoch.

veniceBilety lotnicze do Wenecji

Tanie loty do Wenecji oferuje linia Ryanair. Podróż będzie realizowana z portu lotniczego we Wrocławiu, który jest uznany za stolicę taniego latania. Irlandzki przewoźnik otworzył na tym lotnisku swoją bazę. Od tego czasu oferuje coraz więcej promocji. Oprócz Wrocławia, Ryanair od kwietnia otwiera kolejną bazę w Polsce. Na nowe miejsce wybrał port lotniczy w Krakowie. Wraz z wejściem na to lotnisko, zaoferował sześć nowych połączeń. Między innymi będą to w systemie Ryanair możemy znaleźć bilety lotnicze do Birmingham. Oprócz Wenecji, Ryanair oferuje także wiele tanich lotów do innych włoskich miast. Bardzo ciekawa propozycja jest opcja biletów lotniczych na Sycylię- najpiękniejszą wyspę Morza Śródziemnego. Sycylia to wspaniały pomysł na wczasy. Warto odwiedzić tutaj Etnę czy cudowną Taorminę. Ryanair lata na regionalne lotnisko do Trapanii.