Wczasy w Indiach

Indie zlokalizowane w południowej części Azji, są jednym z najpopularniejszych obszarów tego kontynentu. Nic dziwnego gdyż jest to jeden z zakątków świata, który warto odwiedzić, choćby raz w życiu. Hinduska kultura, regionalne przysmaki i indyjskie skarby, to coś na co warto poświęcić swoje wczasy.

Wczasy w Indiach

Indie pod względem klimatu nie są jednolite, stąd warto zapoznać się z temperaturami, aby wybrać odpowiedni czas na zwiedzanie. Najlepszy czas dla turystów z Europy to okres od października do lutego. Temperatura wtedy zbyt nie dokucza i pozwoli na spokojne zwiedzanie. Od lutego do maja w Indiach panują niesamowite upały, zdarza się, ze wczasowicze mdleją podczas zwiedzania, gdyż powietrze wtedy jest wyjątkowo suche. Datę podróży najlepiej dostosować do celu wycieczki. Jeśli chcemy udać się w Himalaje najlepiej wybrać termin od kwietnia do września.

Indie to jedna wielka skarbnica cywilizacji. Historia tego kraju rozpoczęła się już w drugim wieku przed naszą erą. Indie przede wszystkim wiążą się z religią, gdyż właśnie tu narodził się hinduizm, buddyzm, a także rozwinął się tu islam i chrześcijaństwo.

Życie w Indiach podobnie jak w Egipcie rozwinęło się w obrębie dwóch wielkich rzek : Ganges i Indus. Indie mają bogatą historię i właśnie tu od wieków organizowano podboje i wyprawy, gdyż ten obszar słynie z przepięknych tkanin a także przypraw.

W Indiach kuchnia jest bardzo zróżnicowana. Wpływ na nią ma specyficzna gospodarka a przede wszystkim religia. W wielu odłamach religijnych w Indiach uważa się, że jedzenie to dar nieba. Stąd posiłek traktuje się jako wielką ceremonię. Jedzenie to tylko część kultury, która może być zaskoczeniem dla nas Europejczyków. W Indiach nie wypada publicznie okazywać uczyć a w miejscach świętych obowiązuje nienaganny, odpowiedni strój. Wielu podróżnych po powrocie do Europy jest zafascynowana kulturą Indii i nawet będąc już u siebie dzięki książkom i różnym programom pogłębia jej tajniki.

Wczasy w Indiach staną się dla nas bardziej realne poprzez nową promocję Lufthansy. Loty będą realizowane od początku stycznia do połowy lutego. Lufthansa obniża ceny do Seulu i Bangalore. Lufthansa jest jednym z najpotężniejszych towarzystw lotniczych na świecie, z głównym portem lotniczym w Kolonii. Od wielu lat cieszy się dużym zaufaniem pasażerów, gwarantując wysoką jakość usług i bezpieczeństwo.